Eksploatacja drukarek 3D czy nadal droga?
W mojej firmie zastanawiamy się nad zakupem drukarki 3D do robienia różnego rodzaju prototypów. Jesteśmy w fazie liczenia kosztów i tak się zastanawiam czy nam się to opłaci. Podejrzewam, że zakup samej drukarki nie jest już tak drogi jak parę lat temu. Nie wiem jednak czy materiały, które używa drukarka nie są drogie. Wydać paręnaście tyśków na drukarkę damy rady, ale jeśli eksploatacja jej ma nas kosztować też kilka tysięcy miesięcznie to już zupełnie inna kwestia. Czy ktoś z Was się orientuje w temacie? Miał lub pracował na drukarce 3d?
Odpowiedz
Myślę, że to w dużej mierze zależy od samej eksploatacji. Wiesz jedni robią 150 prototypów w ciągu dnia, inni 3 na miesiąc. Wydaje mi się, że z każdym miesiącem koszt takiej drukarki jest niższy. Na pewno sporo pomaga w pracy.
Odpowiedz
My zakupiliśmy swoją drukarkę w tej firmie www.solveere.pl/produkty-menu-glowne/drukarki-3d.html i muszę przyznać, że to była jedna z lepszych decyzji jakie podjęliśmy. Szybkość z jaką teraz robimy projekty rekompensuje nam koszty z dużą nawiązką. Myślę, że to narzędzie które powinno się znaleźć w każdej firmie.
Odpowiedz
Dzięki za informacje. Myślę, że w takim razie podejdziemy do sprawy od innej strony. Zamiast liczyć koszty będziemy patrzeć na to jakie zyski może nam to przynieść. Dzięki za pomoc Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości